Gdynia Miasto Koszykówki

Gdynia Mistrzem!
Koszykarki VBW GTK Gdynia zdobyły Mistrzostwo Polski Juniorek. Zawodniczkom oraz trenerce Katarzynie Dydek, serdecznie gratulujemy tego wielkiego sukcesu i jak zawsze trzymamy kciuki za przyszłe zwycięstwa :).

Mecz o złoto rozpoczął się od wyrównanej walki, jednak w drugiej połowie stery przejęły koszykarki z Gdyni. Dzięki skutecznej grze m.in. Dominiki Skrockiej (4x3) iJowity Ossowskiej przewaga punktowa gdynianek rosła z minuty na minutę skutecznie wypracowywały sobie przewagę punktową. Żyrardowianki próbowały jeszcze gonić przeciwniczki, jednak zbyt duża liczba popełniały strat utrudniała zadanie. Ostatecznie podopieczne Katarzyny Dydek wygrały mecz 50:33. Najwięcej punktów dla Żyrardowa zdobyła Weronika Nowakowska - 13 a dla Gdyni Jowita Ossowska - 17 (10 zb).