Test kobiecym okiem: Elegancki i prowokujący miejski samochód, czyli różowe Twingo Miss Sixty

Mały, zwinny i słodki- dosłownie :). Dziś mam dla Was test Renault Twingo Miss Sixty. To niezwykle kobiece, miejskie auto i niech Was nie zmyli kolor bo w tym wypadku dodaje unikalnego uroku :)


Prezencja

Zacznijmy własnie od... koloru. Różowy w kwiatki samochód z felgami w kolorze pudrowego różu budził zainteresowanie. Każdy pewnie chciał zobaczyć jaka kobieta zdecydowała się na takie auto. Jak powiem, że odważna, niezależna to rzucę wyzwanie ;), ale tak jest. Samochód w tej wersji kolorystycznej jest dla kobiet, które dobrze wiedzą, że chcą właśnie takiego a nie innego auta. Na pewno się wyróżnia, zwraca uwagę i wywołuje komentarze. Od miłych: "bardzo ładne auto" przez neutralne "hmm, no, ciekawy kolor" po nieprzyjazne, niewerbalne jak ostentacyjne pukanie się w głowę i wyprzedzanie z wciśniętym klaksonem, kiedy nieco zagapiłam się na światłach. Bynajmniej nie w lusterko :P. Zdecydowanie ten kolor jest dla kobiet pewnych siebie i zdystansowanych bo trzeba zmierzyć się z zakodowanym w społeczeństwie stereotypem, ale naprawdę, jak się jedzie takim autem przez miasto mało kto odważy się podskoczyć :) Landryna vs. mężczyźni

Chłopcy mieli opory aby wsiąść do auta gdy zaproponowałam im podwózkę do sklepu. Dali się w końcu namówić i pomimo chwilowej konsternacji wypowiedzieli się pozytywnie. Oczywiście bezcennym był widok jak z samochodu w kwiatki wysypało się trzech facetów, w dodatku z tylnego siedzenia. W każdym razie nasze zdanie było zgodne. Samochód bardzo dobrze się prowadzi i jest niezwykle pojemny. Tyle siedzenia można złożyć lub całkiem wyciągnąć co daje nam sporo przestrzeni. Samo wnętrze jest estetyczne, nawiązuje kolorystycznie do nadwozia a prędkościomierz nadaje charakteru. Zabrakło mi tylko podświetlanego panelu obsługi klimatyzacji i nawiewów.

   
 


Jazda w praktyce

Małe auto zawsze sprawdza się w mieście. Dobrze się manewruje i parkuje. Wszystko widać z każdej strony co pozwala łatwo ocenić odległość oraz dostępne, wolne miejsce. Twingo ma mały silnik benzynowy (1,2) co nie daje też zbyt dużej mocy, ale jest przyzwoicie, choć dla mnie trochę za wolno ;). O szczegółach możecie przeczytać tutaj, gdzie jest dokładny opis techniczny tej wersji -> SPECYFIKACJA. To co mnie jednak bardzo zainteresowało to symbol eco2. O co w tym chodzi?


ECOlogicze podejście do kwadratu

Jak zapewnia producent eco2 to całościowe podejście do marki i obejmuje kilka elementów: redukcja emisji CO2 (czyli tak jak u większości, nawet wszystkich producentów aut) ale eco2 też odpowiednie systemy zarządzania jakością w fabrykach, co pozwala na ecoprzyjazną produkcję oraz recykling w dwóch zakresach. Pierwszy to wykorzystanie materiałów z odzysku do produkcji auta i wykorzystanie samego auta do stworzenia kolejnego. Dla zainteresowanych trochę wskazówek uprawiać ecodriving :). 


Cena wersji Miss Sixty : 42 410 zł

Jest nieźle. Elegancki i prowokujący miejski samochód, bardzo dobry na nr 2 lub 3 dla dynamicznej kobiety lub młodej dziewczyny. 

Więcej zdjęć:
1. Funpage Hey Ladies!


2 komentarze:

 

Napisz :)

heyladiesblog[at]gmail.com

Twitter Updates

Meet The Author

:)